Ilkka Lehtinen, pj 

Vuorikatu 8

ilkka.lehtinen@saunalahti.fi


Mathias Berner

mathias.berner@pp.inet.fi


Peter Willemoes

peter.willemoes@gmail.com


Arto Mäkinen

Vuorikatu 8

arto.makinen@yle.fi



ISÄNNÖITSIJÄ JA HUOLTOYHTIÖ


ISÄNNÖITSIJÄ


Provia Oy

Juha Lylynen
Bulevardi 12, 00120 Helsinki
0104116704
juha.lylynen
@provia.fi


asiakaspalvelu@provia.fi


0104116700


HUOLTOYHTIÖ


Huoltoyhtönä toimii Kotikatu Ydin-Helsinki – 0102708100 – ydin-helsinki@kotikatu.fi. Johtajana Petri Vainikainen – 010270 8240 – petri.vainikainen@kotikatu.fi.

Vastaava huoltomies on Petri Leinonen – 010270 8100-  petri.leinonen@kotikatu.fi.


Taloyhtiön rakennetiedot

 

Kunta:                                                         Helsinki

Osoite                                                         Vuorikatu 8, 00100 HELSINKI


Kiinteistötunnus                                        091-2-2-4


Y-tunnus:                                                    0117438-7


Tontti:                                                          Oma, 1296 m2


Rakennukset:                                              - Rakennustilavuus 12 800 m3

                                                                      - huoneistoala 3888 m2

                                                                         - jyvitetty pinta-ala          2 723,5 m2

                                                                            - asunnot                          2 540,5 m2

                                                                            - liikehuoneistot                  170,0 m2

                                                                            - varasto                                 13,0 m2


A-Talo                                                           Johan Settergren 1907

B-Talo                                                            Waldemar Aspelin 1898